thumb kr putnoczki dorka barcelonaA Tiszaújvárosi Triatlon Klub (TTK) két versenyzője október 25-én Barcelonában az ETU Sprint Triathlon Európa-kupán fejezte be a versenyszezont. Putnóczki Dorka és Lehmann Bence egyaránt a top20-ban érkezett célba a sztárok sorát felvonultató erőpróbán.

- Dorkával és Bencével is úgy álltunk a szezon végén, hogy itthon ugyan versenyezhettek, és kihasználtak minden lehetőséget, például mindketten dobogósok voltak a középtávú OB-n, de a nemzetközi rutin nem volt meg 2020-ban - tudtuk meg hazaérkezésüket követően Lehmann Tibortól, a TTK elnök-vezetőedzőjétől. - Dorka már egyszer le is állt, amikor képbe került ez a verseny, Bence pedig a 2 héttel ezelőtti világkupán elszenvedett defekt után döntött véglegesen az indulás mellett. Dorka szokásosan az élbolyban úszott, de a depó után öten elléptek, sajnos ebben a mi lányunk nem volt benne. A 15 fős üldözőbolyban kerékpározott, majd szállt le futni. A forma hiánya sajnos itt mutatkozott meg legjobban, és végül a 19. helyen ért célba. A férfiak versenyében rajthoz állt az elmúlt évtized egyik legnagyobb legendája, az ötszörös világbajnok, olimpiai ezüst- és bronzérmes spanyol Javier Gomez, míg a jelen sztárjai közül a világkupa dobogós norvég Blummenfelt és Iden, az U23-as világbajnok Mantecon. A kevés lehetőség miatt a mezőny jóval erősebb volt, mint egy békeidőben rendezett Ek-n. Bence a nyitószám után a 10. helyen ért partot. A kerékpározás elején viszonylag hamar kialakult egy kétfős szökés, amelyben Gomez és Blummenfelt hajtotta egymást. Az üldözőboly közben 25-30 fősre duzzadt, mögöttük újabb 8-10 fős csapatok tekertek. A futást Bence a 14. helyen kezdte meg, de a nagy rohanásban volt a 20. pozícióban is. Végül ő is a 19. helyen ért célba. Érdekesség, hogy indult Ivan Rana, korábbi világelső is, akinek 41 évesen ugyan nem az élmezőny volt a célja, de jó volt látni még egy legendát a pályán.
Eredmények
Elit férfiak (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás; 58 induló): 1. Kristian Blummenfelt (norvég) 53:53 perc, 2. Javier Gomez Noya (spanyol) 54:06, 3. Gustav Iden (norvég) 54:26, …19. Lehmann Bence 55:49
Elit nők (750 m úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás; 30 induló): 1. Mathilde Gautier (francia) 1:00:43 óra, 2. Anna Godoy Contreras (spanyol) 1:00:43, 3. Michelle Flipo (mexikói) 1:00:56, …19. Putnóczki Dorka 1:05:05.

Az NB III Keleti csoportjának 15. fordulójában Putnokra látogatott a Termálfürdő FC Tiszaújváros. A kék-sárgák 4 gólt szerezve arattak értékes győzelmet a megyei rangadón, feledtetve ezzel a hazai kudarcot.

A Sényő ellen hazai pályán elszenvedett vereséget követően igazi presztízscsata várt a Gerliczki legénységre, amely Putnokon a legutóbbi 3 mérkőzésén 7 pontot szerzett. A megyei rangadón eltiltás miatt nem játszhatott Kristófi, aki 5. sárga lapját gyűjtötte be az elmúlt fordulóban. Öt játékos: Vámos, Burics, Bussy, Vitelki és Kundrák sérülés miatt szaporította az újvárosi hiányzók listáját. Nem volt tehát könnyű helyzetben a forduló előtt a vezetőedző.
Mindezek ellenére a Tiszaújváros agresszív letámadásokkal kezdte a mérkőzést. Igyekezett ráerőltetni a Putnokra akaratát, megzavarni a hazaiak védekezését. A vizes, mély talaj ellenére a vendégek igyekeztek pontos passzokkal veszélyeztetni a hazai kaput. A 9. percben meg is született a vezető gól. Egy hazai szabálytalanságot követően Pap Zsolt csavart mesterien egy 25 méteres szabadrúgást a házigazdák kapujába 0-1. Vezetése birtokában sem állt le a Tiszaújváros, folytatta azt az energikus, motivált játékot, amit a gól előtt is láthattak tőlük a nézők. A félidő végéhez közeledve azonban fordult a kocka, átvette a játék irányítását a Putnok, és érett a hazai gól. Mertse szabadrúgása egy sorfalban álló vendégjátékos kezéhez ért, melyért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt a 43. percben Ádám magabiztosan vágta Tóth Cs. kapujába 1-1.
A putnokiak ekkor arra gondolhattak, hogy a legjobbkor jött számukra az egyenlítő gól, és a második félidőben majd a maguk javára fordítják a találkozót. De nem így történt, elég volt ugyanis egy rövidzárlat hazai oldalon, és újból az újvárosiak jutottak előnyhöz. Alig kezdődött meg a 2. játékrész a 47. percben Pap volt eredményes, 17 méteres lövése megpattant és a hazai hálóban kötött ki 1-2. Nem sokkal később az 52. percben már újra a hazaiak hálójában táncolt a labda. Kulcsár szánta el magát lövésre jó 22 méterről, a labda a hazai védőkön megpattant és Pápai már nem tudott védeni 1-3. Nagy bajban voltak a házigazdák, hiszen már 2 gól volt a hátrányuk, és még mindig nem volt vége, hiszen az 56. percben Kulcsár középre ívelését követően Lőrincz a kapus felett elemelve jutatta a kapuba a labdát 1-4. A putnokiak érezték, hogy innen már nincs visszaút, nem tudnak felállni a padlóról. A 88. percben egy putnoki szöglet után egy újabb tiszaújvárosi kezezést követően jutott tizenegyeshez a hazai együttes. A büntetőnél Tóth Cs. jó irányba mozdult, ám Ádám így is betalált 2-4. Ez azonban csak szépségtapasz volt a vendéglátók számára. A Tiszaújváros magabiztos, jó játékkal hozta el a 3 pontot Putnokról. A kék-sárgák így 23 ponttal a 7. helyen állnak, és legközelebb november 1-jén vasárnap 13 óra 30 perctől a Tállya együttesét látják vendégül.
Putnok - Tiszaújváros
2-4 (1-1)
Putnok, 150 néző. V.: Mencsik.
Putnok FC: Pápai - Gubacsi (Sramkó), Horváth, Mertse, Madarász (Stefán), Csirszki, Pataki (Szilágyi), Mahalek, Keményffy, Budaházi, Ádám. Edző: Fehér Balázs.
Termálfürdő FC Tiszaújváros: Tóth Cs. - Vincze, Gelsi, Pap (Németh), Tóth S. (Márton), Csernák, Benke (Csoszánszki), Lőrincz, Tóth M., Bene, Kulcsár. Edző: Gerliczki Máté.
Fehér Balázs: Ahhoz, hogy eredményesek legyünk nem elég, hogy csak egy-két ember akarja a sikert ez önmagában még kevés. A második félidő elején gyorsan kaptunk 3 gólt, amellyel „lerendeztük” magunkat és a mérkőzést is, gratulálok a vendégcsapatnak.
Gerliczki Máté: Félelmetesen jól játszottak a srácok. Egy picit kiszámíthatatlanok még, de nagyon szeretjük őket, mert hétről-hétre mindent megtesznek a Tiszaújvárosért. Megérdemelt győzelmet arattunk, bízom benne, hogy a Tállya ellen végre hazai pályán is bekasszírozzuk a 3 pontot.
Jászberény - Gyöngyös

KOSÁRLABDA. A bajnokság ötödik fordulójában, október 24-én a DEAC U23 vendégeként lépett pályára a Tiszaújváros. Remekül startolt a Phoenix, a rövid pad azonban megbosszulta magát. (Pöstényi nem tudott részt venni a találkozón, Lajsz pedigsérülés miatt nem léphetett pályára).

DEAC U23 - Phoenix KK
68-63 (10-25, 18-13, 22-14, 18-11)
Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK: Szabó Norbert (8), Drahos Gábor (3), Orliczki Bence (6), Molnár Bence (6), Jake Martin (31/12). Csere: Kovács Martin (6/3), Taskó István (-), Szilasi Bence (1), Kovács Zoltán (2), Lajsz Gergely (-). Vezetőedző: Szendrey Zsombor.
Egy szép Martin-triplával és meghatározó tiszaújvárosi fölénnyel kezdődött a találkozó. A Phoenix lendületes rohamait nehezen védte a Debrecen, az első negyed a Phoenix 15 pontos előnyével zárult (10-25).
A második etap a DEAC fokozatos erősödését mutatta. A házigazdák igyekeztek felzárkózni, de a Phoenix sokáig tartani tudta a 14-15 pontos előnyt. A félidő hajrájában mégis a hajdúságiaknak jött ki jobban a lépés, így a Tiszaújváros öt pontott elveszített előnyéből (28-38).
A harmadik játékrészben a DEAC rohamait sokáig sikerült visszaverni, ám utoljára a negyed hetedik percében mutatott tízpontos előnyt az eredményjelző (42-52). A Tiszaújváros az utolsó szünet előtt már nem szerzett kosarat, a pontatlanság pedig vészes következménnyel járt: az előny két pontra csökkent (50-52).
A Phoenix gyengélkedése a záró etap negyedik percéig tartott, ekkor sikerült újabb egy pontot szerezni az 52-höz. Az ellenfél azonban már 58-nél járt ekkor, a meccs megfordult, immár a Phoenix küzdött az egyenlítésért, a hatodik percben sikerült is egy pontig felzárkózni (60-59). A végjátékban három meghatározó játékos (Martin, Orliczki és Drahos) azonban kipontozódott, az egyenlítés nem sikerült. A vereség nem nagy, de fájó annak tudatában, hogy három negyeden keresztül a Phoenixnél volt az előny.
A csapat vezéregyénisége ezúttal a kirobbanó formában játszó Jake Martin volt, aki a mérkőzés legjobbjaként látványos tripla-duplával zárta a napot (31/12 pont, 11 lepattanó, 2 assziszt, 10 kiharcolt fault), lepattanóban ugyanakkor Orliczki Bence volt verhetetlen (6 pont, 16 lepattanó, 1 szerzett labda, 6 kiharcolt fault).

Magyarország kormányának határozata értelmében 2020. október 23-a óta a szabadtéren megrendezett eseményeken - így a sportrendezvényeken is - kötelező a szájat és az orrot eltakaró maszk használata.
Ez alól csak a sportolók, az edzők, valamint a játékvezetők és segítőik mentesülnek, a nézőknek azonban viselniük kell a maszkot, kivéve a hatodik életévüket be nem töltött gyermekeket. Mindez azt is jelenti, hogy aki a rendelkezést nem, vagy nem megfelelően tartja be, az szankciókra számíthat.

thumb kr retiKecskeméten rendezték meg a 2020-as súlyemelő junior országos bajnokságot, melyen mintegy 100 versenyző indult. A tiszaújvárosi Réti Márton a 89 kg-os súlycsoportban 220 kg-os összetett eredménnyel nagy küzdelemben a 3. helyezést érte el.

thumb kr keziA Tiszaújvárosi SC női- és férfi kézilabdázói is pályára léptek a hétvégén.

A nők a sereghajtó MEAFC együttesét fogadták és nagy csatában hozták döntetlenre a meccset.
TFC - MEAFC
25-25 (12-13)
A TSC-ből Bagdi Á., Kui és Szepesiné egyaránt 6 gólt szerzett.
A férfiak a forduló előtt a szintén pont nélküli Eger ellen játszottak idegenben. A félidőben még a TSC-nek állt a zászló, a végén azonban a hevesiek örülhettek.
Eger - TSC
36-30 (11-12)
A TSC, egyben a mezőny legeredményesebb játékosa Tallár Miklós volt 11 góllal, aki ezzel (39 találattal) a góllövőlista élén áll. A mérkőzés érdekessége - ritka az ilyen -, hogy a tiszaújvárosiak javára egyetlen hétméterest sem ítéltek meg.
A nők változatlanul a 3., a férfiak - ugyancsak változatlanul - a 6. (utolsó) helyet foglalják el.
A következő fordulóban a lányok lapzártánk után, szerdán a Mezőkereszteshez látogattak, a fiúk pedig október 29-én, azaz ma, itthon vehetnek revansot az Eger ellen.