thumb kr fociLejátszotta második felkészülési mérkőzését is a Termálfürdő FC Tiszaújváros. A putnoki vendégszereplés gól nélküli döntetlennel zárult.
Putnok - Tiszaújváros 0-0
Putnok: 100 néző
Tiszaújváros: Herceg - Bokros, Lippai (Dajka), Tóth M., Pap, Burics (Csicsek), Orosz, Molnár (Kovács K.), Hussein (Terdik), Bene (Tóth S.), Nagy D. (Horváth)
A szokásos felkészüléskori második ellenfél, a Putnok új edzővel formálódó csapata ellen játszott edzőmérkőzést a Tiszaújváros. Sérülés miatt nem játszott Tóth Cs., Fodor és Bussy, akik remélhetőleg e héten már bekapcsolódnak a közös munkába.
Az első félidő nagy része lendületes játékot hozott, és inkább a TFCT akarata érvényesült, de a kapuk igazán nem forogtak veszélyben. Egy rosszullét miatti cserét követően (Lippait Dajka váltotta) 10 perces rövidzárlat következett, amikor gólokat kaphatott volna a csapat, amely az utolsó 5 percben azért magára talált.
A második játékrészre beállt Csicsek, Tóth S. és Terdik, a Putnok is cserélt öt fiatal jatékost (később még ötöt), akik jobban játszottak, vagy a TFCT mutatott gyengébb játékot, mindenesetre kétszer is óriási gólhelyzetben sikerült csak menteni a házigazdák ellen, ugyanakkor a Tiszaújváros továbbra is veszélytelennek bizonyult, így maradt a döntetlen.
Szerdán (lapzártánk után) a Hajdúböszörmény gárdája érkezett meccselni Tiszaújvárosba, szombaton pedig a Sényő látogat el a Sportcentrumba.

Rajt augusztus 4-én

Elkészült az NB III. Keleti csoportjának őszi sorsolása. A 16 csapatos mezőnyben a tavalyihoz képest 5 „újonc” található: DVSC II., Cegléd, Hatvan, Balassagyarmat, Ózd. Első ránézésre, enyhén szólva nem gyengült a csoport.
A Tiszaújváros hazai pályán kezdi a szezont a Gyöngyös ellen augusztus 4-én. Két tavaszi fordulót is előre hoznak, így összesen 17 mérkőzés vár a csapatokra. Ebből 9-et vívhat meg hazai pályán a Tiszaújváros. Értelemszerűen tavasszal fordított lesz a helyzet.
*
Megkezdték a nagypályás utánpótlás csapatok is a nyári felkészülést a 2019/2020-as bajnokságokra. Hétfőtől az U19 és az U17, keddtől az U15 és az U14 heti három edzéssel, és várhatóan 3-4 edzőmérkőzéssel hangolódnak a bajnoki rajtra.

thumb kr kajakKiválóan szerepeltek a Tiszaújvárosi Kajak-Kenu és Sárkányhajó Egyesület korosztályos válogatottjai az ifjúsági- és U23-as Európa-bajnokságon.
A még mindig serdülőkorú Máró Anna a két legnagyobb mezőnyt felsorakoztató olimpiai számban, 500 m egyesben, és 200 m egyesben is kivívta az indulás jogát az idei, Csehországban megrendezett Európa-bajnokságon. S, ha már ott volt, megmutatta „oroszlánkörmeit”. 500 m-en végül ezüstérmet tudott szerezni, ami azért is óriási dolog, mert az őt csak néhány centivel legyőző belorusz lány két évvel idősebb, utolsó éves ifi volt. 200 méteren is nagyon szoros csatákat vívtak a lányok már a döntőbe jutásért is. Itt végül 7. helyen végzett Anna.
Kőszegi Milán is két számban indult a kenusok között. Fantasztikus végső hajrájukkal C-4 500 méteren negyedikek lettek, C-1 200 méteren pedig a „B” döntőben tudott 5. lenni. Mindkét versenyző edzője: Betlenfalvi István.

Néhány értékes helyezést és a gyermek váltóban egy aranyérmet sikerült szereznie a TVSE versenyzőinek a hétvégén Fadd-Domboriban megrendezett vidékbajnokságon.
Eredmények:
K-2 női serdülő U16 1000 m Tóth Eszter-Molnár Bernadett 7. hely.
K-1Ffi.serdülő U15 2000 m Dudás Bence 15.hely.
K-női serdülő U-16. 2000 m Tóth Eszter-Molnár Bernadett 5. hely.
K-1 Ffi. kölyök U14 2000 m. Mezei Balázs 12. hely, Csikós Bálint 25.hely.
Mk-1 Ffi. kölyök U13 2000 m Andrássy Dénes 7. hely.
Mk-2 Ffi. gyermek U12 2000. Skokán Máté-Barna Csaba 6. hely.
Mk-1 Ffi. gyermek U12 2000 m Tagliatti Péter 9. hely.
Mk-1 Női gyermek U12 2000 m Tóth Petra 14. hely, Papp Lara 24. hely.
Mk-2 Ffi gyermek U10-11 2000 m Hevesi Dániel-Bukta Gergő 14. hely.
Mk-2 Női gyermek U10-11 2000 m Kohári Dóra-Tóth Anna 7. hely.
K-1 Ffi. kölyök U14 3x200 m váltó Mezei Balázs, Csikós Bálint, Andrássy Dénes 5. hely.
Mk-1 Ffi. gyermek U12 4x200 m váltó Sokán Máté, Micse Iván, Barna Csaba, Balog Martin 1. hely.

thumb kr sakk 1A Triatlon Nagyhét hagyományos „műsorszáma” a snell sakkverseny, melyet a bizonytalan időjárás miatt idén a Városháza aulájában rendeztek meg
A 2x5 perces partikból álló svájci rendszerű tornán ezúttal 27-en ültek az asztalok elé.
A győzelmet - veretlenül - az egri illetőségű, de a Sajóbábony NB II-es csapatának színeiben sakkozó Kiss Pál (felső képünkön) nemzetközi mester szerezte meg - sorrendben harmadszor.
thumb kr sakk 2- Mi vonzza, immáron harmadszor Tiszaújvárosba - kérdeztük a tornagyőztest.
- A játék szeretete vonz, hiszen nagyon szeretek sakkozni. Valamint a programok a triatlonverseny kapcsán.
- Milyenek a tiszaújvárosi sakkozók?
- Jók, csak jókat tudok mondani róluk. Ez az öt győzelem sem volt olyan egyszerű ellenük. Nyilván van még hova fejlődni, de hát ezt mindenkire el lehet mondani.