Felsőfokú duális tanévnyitó

A nyolcadik duális tanévnyitón 12 hallgató írta alá a MOL-lal kötött szerződését.

Kedd délután a nyolcadik felsőfokú duális évnyitóját tartotta meg a MOL Petrolkémia Zrt. a Laza Plázában. A program 2018-as indulása óta már 45 hallgató végzett a képzésen, közülük azóta 41-en dolgoznak a vállalatnál. Ezen a héten újabb 12 diák kötött szerződést a céggel, közülük kilencen a Debreceni Egyetem, hárman pedig a Miskolc Egyetem hallgatója. A MOL a Debreceni Egyetemmel a klasszikus vegyészmérnök szakkal indította a duális képzést, a Miskolci Egyetemmel pedig a mai napig rendhagyónak számító vegyipari gépész szakiránnyal. Idővel a hallgatók igényeire alapozva a villamosmérnöki szakirányon is elindították a programot mindkét egyetemen. Az ünnepélyes tanévnyitón nem csak a MOL Petrolkémia vezetői, az egyetemi tanszékek dékánjai és az elsőéves diákok vettek részt, a frissen végzett hallgatók is megosztották tapasztalataikat a duális képzésről. 

- Két hete államvizsgáztam vegyészmérnök MSc képzésen, és mivel sikerült, a MOL február 1-től felvett junior mérnöki, azaz üzemmérnöki pozícióba - kezdte Bányai Csaba.

- Március 1-től kezdek majd műszakolni, aztán meglátjuk, hogy üzemeltetési, vagy technológiai irányba megyek-e tovább. Szerintem nagy lehetőség a képzés, hiszen megismerjük azokat, akikkel később együtt dolgozhatunk. Az biztos, hogy vannak kihívások, fel kell venni a ritmust, mert nagy itt a pörgés, de ez szerencsére ment nekem, mert mindig igyekszek mindenből kihozni a maximumot.

- Elsőéves MSc-s vegyészmérnök vagyok a Debreceni Egyetemen és azért jelentkeztem a képzésre, mert az elméleti oktatás mellett szerettem volna gyakorlati tapasztalatot is szerezni - ezt már Kun Lizbet Karola mesélte. 

- Nagyon sok jót hallottam a programról, bízom benne, hogy kapok egy olyan közösséget is, amiben fejlődhetek és olyan lehetőségeket, amik szakmailag kihívást jelentenek majd. Voltam már itt szakmai gyakorlaton 6 hetet és azt is nagyon szerettem, ezért is jöttem most vissza. Az országban is egyedülálló duális képzéssel azonban nem csak a hallgatók járnak jól. Egy igazi win-win helyzet, amelyben minden fél nyer - nyilatkozta Császár Péter, a MOL Petrolkémia vezérigazgatója. 

- Nagyon ritka az olyan együttállás, amikor mindenki pozitívan részesül az együttműködésből - kezdte a vezérigazgató. 

- Az egyetemek nyernek azzal, hogy komoly vállalati háttér és támogatás érkezik hozzájuk, így egy erősebb értékajánlatot tudnak adni a hallgatóknak, hiszen egy versenyképes vállalattal dolgozhatnak együtt. A diákoknak nagyon jó, mert az egyetemi képzést egyből egy gyakorlatival tudják kiegészíteni és a fejlődésükért ösztöndíjat is kapnak, ami elég ritka. A MOL Petrolkémiának pedig azért jó, mert gyakorlatilag testre tudjuk szabni a hallgatókat, és olyan szakemberek csatlakoznak hozzánk, akik ismerik a vállalatot, a folyamatainkat, és ami még fontosabb, a kollégáinkat és értékrendünket.

venna

0
Teendőink vadgázolás esetén
Két újvárosi az LA10-programban

Kapcsolódó hozzászólások