Úton, útfélen, gyalogosan

Tisza-part városrészben a bekötőút állapota, a Városházán rendezett közmeghallgatáson az Örösi úti sporttelep, illetve a Szent István út és a 35-ös út kereszteződésében lévő gyalogátkelőhely volt a fő téma. Marad a kátyúzás Több mint két évtizedes probléma Tisza-part városrészben az erőműbe szenet szállító tehergépkocsik által tönkretett bekötőút állapota, sok-sok évre visszatekintve nem volt olyan közmeghallgatás, hogy ne esett volna szó róla. A mostani sem volt kivétel, ezúttal dr. Fülöp György polgármester adott tájékoztatást a fejleményekről. 

- A bekötőút állami tulajdonban van ezt az ingatlannyilvántartási adatokból tudtuk meg - mondta a polgármester.
- A tulajdonosi jogokat a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. gyakorolja, kezelője az Észak Magyarországi Vízügyi Igazgatóság (ÉVIZIG), ezért levelet írtunk a vagyonkezelőnek és a vízügyi igazgatóságnak is, tárgyalást kezdeményezve az út felújításáról. Erre kaptunk egy levelet a vagyonkezelőtől, melyben arról tájékoztattak, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő és az ÉVIZIG között létrejött vagyonkezelési szerződés alapján a vagyon kezelőjét, azaz az ÉVIZIG-et azok a jogok és kötelezettségek illetik meg, mint a tulajdonost, tehát hozzá forduljunk. Megtettük, és azt a választ kaptuk, hogy a felújítani kívánt útszakasz 600 méter hosszan érinti a tiszakeszi-sajószögedi árvízvédelmi szakaszhoz tartozó Tisza jobb parti töltésszakaszát. 

Az ÉVIZIG, mint az út bejegyzett vagyonkezelője, vízgazdálkodási közfeladatokat ellátó szerv, amelynek nem tartozik feladatkörébe a közútfenntartás, -kezelés, és -létesítés. Most itt állunk, a következő a helyzet: van egy állami tulajdonban lévő út, amin nem lehet bejönni, rendesen közlekedni, van egy állami tulajdonban lévő út, amit tulajdonképpen mi folyamatosan kátyúzunk, ehhez adnak engedélyt. Már nem nagyon látok más megoldást, vagy az lesz, hogy az állam rendbe teszi, vagy az lesz, hogy teszünk egy vételi ajánlatot az államnak és megpróbálunk megegyezni. Nem tudok jobbat - tárta szét karjait a polgármester. 

A felújításra tehát még jó ideig várni kell, néhány ehhez mérten kisebb problémát, például a Bartus István által felvetett hibás közvilágítást, a sövények, bokrok nyírását, vagy a Drahos Györgyné által kért járdajavítást, a buszmegállónál lévő szintkülönbség korrigálását viszonylag hamar meg lehet oldani. Hacsak el nem feledkeznek róla. Mert erre is van példa. Pristyák Zsolt hívta fel erre a figyelmet, mondván egy éve megígérték, hogy kerékpártárolót létesítenek a városrész „központjában", de ennek semmi nyoma. 

Sport és közlekedés 

A Városházán a megszokott forgatókönyvet követve dr. Fülöp György polgármester tájékoztatta a közmeghallgatás résztvevőit a város előtt álló feladatokról. Három fejlesztést emelt ki: a Mátyás király úti járda-, az Árpád úti csapadékelvezetés felújítását, illetve a Széchenyi úti parkolóépítést. A hozzászólások sorát Barta Péter nyitotta, aki az Örösi úti sportpálya, ezen belül a teniszpálya rendkívül rossz állapotára hívta fel a figyelmet és kérte annak felújítását. 

A polgármester válaszában ígéretet tett arra, hogy megvizsgálják a felújítás lehetőségét, de kitért arra is, hogy bizonyos időszakokban a Tiszaújvárosi Sportcentrum teniszpályáit is használhatja a lakosság. Breznai Sándor egy nem új keletű témában kért szót, a 35-ös úton történő átkelés veszélyeire hívta fel a figyelmet a vasútállomásnál. 

Kérte egyúttal egy jelzőlámpa kihelyezését a gyalogátkelőnél. Ez a kérdéskör nem az önkormányzat hatáskörébe tartozik - jött a válasz - mivel az út a Magyar Közút tulajdonában van. A polgármesteri hivatal mindenesetre jelzi az igényt a közútnak. Szóba jöhet például egy figyelmeztető lámpa kihelyezése, vagy egy LED-es okos zebra létesítése - tette hozzá a polgármester. A közmeghallgatás-sorozat csütörtökön Tiszaszederkény városrészben zárult. Erről jövő heti számunkban tudósítunk. 

F.L.

0
Pedagógusnap
Fess-ésszel a környezetért

Kapcsolódó hozzászólások