Tudás, tapasztalat, csúcstechnológia
A maximális, 130 fős létszámmal kezdte meg a MOL Petrolkémia Zrt. a 2024/2025-ös tanévet. Idén nyolcadik alkalommal indult el a középfokú duális képzés hat szakon. Villanyszerelő, vegyésztechnikus, elektronikai, mechatronikai, gépgyártástechnológiai technikus, valamint vegyipari gépész tanulók csatlakozhattak a programhoz. A tanévnyitó ünnepséget a múlt héten a Derkovits Művelődési Központ tükörtermében tartották. Csúcstechnológia, innovatív tanműhelyek, gyakorlatorientált oktatás. Mindez az ország egyik legnagyobb vállalatánál. A MOL számára kiemelten fontos a folytonos utánpótlás nevelés, többek között ezért is indították el 2017-ben a duális képzést, melynek népszerűsége nyolc éve töretlen.
- Nagyon elkötelezettek vagyunk a személyes fejlődésetekért. Vállalatunk megad mindent; infrastruktúrát, oktatói bázist, de ehhez a projekthez ti is kelletek. Ahogy a régi matektanárom mondta; munka nélkül nincs eredmény, de aki beleteszi a munkát, annak garantált a siker - hangsúlyozta ünnepi megnyitó beszédében Császár Péter (kis képünkön) a MOL Petrolkémia Zrt. vezérigazgatója. Az idei tanévben négy intézmény csatlakozott a programhoz. A Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum elektronikai technikus képzésén ettől a tanévtől 8 diák kezdi meg tanulmányait. A Szerencsi SZC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola 61 tanulója, a Miskolci SZC Andrássy Gyula Gépipari Technikum 20 gépész tanulója, míg a Debreceni SZC Vegyipari Technikum 41 diákja kezdi meg a tanévet a MOL-nál. Gulácsi Ákos a Brassai diákjaként most kezdi meg első tanévét a duális képzésben. Ahhoz, hogy a programba bekerülhessen nem csak jó tanulmányi átlagot kellett produkálnia, hanem a felvételi elbeszélgetésen is kiválóan kellett teljesítenie.
- Szeretnék majd sikeres technikusi vizsgát tenni és a tanulmányaimat egyetemen folytatni - mondta Ákos.
- Örülök, hogy itt lehetek a duális képzésen, mert megtapasztalhatom milyen a munka világa. Nem csak a tankönyvekben leírtak fontosak. A gyakorlat elengedhetetlen a mi szakmánkban. Nekem az már egy fél siker, hogy tapasztalt emberektől tanulhatok. A 13. évfolyamos tanulók mellett az ágazati alapvizsga után a technikus diákok már 11. osztálytól csatlakozhatnak a vállalati képzéshez, így 3 éven át folyamatosan jelen vannak a vállalat életében, ezzel tanulmányaik befejezésekor jelentős előnyre tesznek szert kortársaikhoz képest. Csúcstechnológiás környezetben, magasan képzett szakemberek mentorálása mellett, komoly tapasztalattal felvértezve kezdhetik el szakmai pályafutásukat. A hallgatók tanulmányaik alatt fizetést is kapnak. A programban résztvevő diákok nagy része a sikeres vizsgák után is marad gyakorlati helyén. Legtöbbjük első munkahelye így a MOL Petrolkémia Zrt. lesz.
O.K.