Önkormányzati kitüntetések március 15-én
Tiszaújvárosért a Közszolgálatban
SZALAI CSABÁNÉ csoportvezető
1986 augusztusában kezdett el dolgozni a leninvárosi 2. számú Általános Iskolában tanítóként, ahol 1997-től két éven át igazgatóhelyettesi feladatokat látott el. 2002-től az iskolák átszervezésével létrejött intézményben, majd 2007-től 2010-ig ismét igazgatóhelyettesként dolgozott az Arany János Általános Iskola feladatellátási helyén. 2010-ben áthelyezésre került a Polgármesteri Hivatalba, oktatási munkatársként. 2013-tól az Intézményfelügyeleti és Sport csoport csoportvezetőjeként látja el munkáját. A csoportvezetői, a közvetlen kollégáit támogató és koordináló feladatai mellett főként a köznevelés területét érintő feladatokat. Nagy szerepe van a fenntartói felügyelet ellátásában, gondoskodik az intézményeket érintő fenntartói döntések szakszerű, megalapozott előkészítésében és végrehajtásában. Meghatározó személyisége, vezetői képessége, szociális érzékenysége pozitívan befolyásolja az általa vezetett csoport mindennapi tevékenységét. Munkáját a magas színvonalú szakmai felkészültség, az elvárásoknak való megfelelés igénye, a megfontoltság, a tervszerűség, valamint a körültekintés jellemzi. 2006-ban „Tiszaújváros Közoktatásáért" Évi díj kitüntetésben részesült.
Kiemelkedő szakmai munkája, valamint a közigazgatási életpálya melletti elkötelezettsége és példamutató helytállása elismeréseként „Tiszaújvárosért a Közszolgálatban" Életműdíj kitüntetésben részesült.Tiszaújvárosért a Közszolgálatban SZALAI CSABÁNÉ csoportvezető 1986 augusztusában kezdett el dolgozni a leninvárosi 2. számú Általános Iskolában tanítóként, ahol 1997-től két éven át igazgatóhelyettesi feladatokat látott el. 2002-től az iskolák átszervezésével létrejött intézményben, majd 2007-től 2010-ig ismét igazgatóhelyettesként dolgozott az Arany János Általános Iskola feladatellátási helyén. 2010-ben áthelyezésre került a Polgármesteri Hivatalba, oktatási munkatársként. 2013-tól az Intézményfelügyeleti és Sport csoport csoportvezetőjeként látja el munkáját. A csoportvezetői, a közvetlen kollégáit támogató és koordináló feladatai mellett főként a köznevelés területét érintő feladatokat. Nagy szerepe van a fenntartói felügyelet ellátásában, gondoskodik az intézményeket érintő fenntartói döntések szakszerű, megalapozott előkészítésében és végrehajtásában. Meghatározó személyisége, vezetői képessége, szociális érzékenysége pozitívan befolyásolja az általa vezetett csoport mindennapi tevékenységét. Munkáját a magas színvonalú szakmai felkészültség, az elvárásoknak való megfelelés igénye, a megfontoltság, a tervszerűség, valamint a körültekintés jellemzi. 2006-ban „Tiszaújváros Közoktatásáért" Évi díj kitüntetésben részesült. Kiemelkedő szakmai munkája, valamint a közigazgatási életpálya melletti elkötelezettsége és példamutató helytállása elismeréseként „Tiszaújvárosért a Közszolgálatban" Életműdíj kitüntetésben részesült.
Tiszaújvárosért a Közszolgáltatásban
BALOGH ORSOLYA közterület-gondozó
2004-től több éven keresztül, először a TiszaSzolg 2004 Kft-nél, majd a Városgazda Nonprofit Kft-nél közfoglalkoztatottként tevékenykedett. 2012-től közterület gondozóként parkok, közterületek, zöldfelületek gondozása, ápolása és a virágok ültetése tartozik a feladatai közé. A nyári- téli közfoglalkoztatási munkálatokban tevékenyen vesz részt. A munkaköréhez kapcsolódó feladatokat önállóan, szakszerűen látja el. Fegyelmezett munkavégzése során mindig betartja a szabályokat, előírásokat. Feletteseivel, munkatársaival a munkakapcsolata jó, megbízható munkaerő. Nagyfokú hivatástudattal végzett szakmai munkája elismeréseként „Tiszaújvárosért a Közszolgáltatásban" Évi díj kitüntetésben részesült.
LOVÁSZ GERGELY recepciós
Munkaviszonya 2002 májusában jött létre a Tiszaújvárosi Termálfürdő Kft-nél, majd a gazdasági társaságok átalakulását követően 2004-től a TiszaSzolg 2004 Kftnél dolgozik. Jelenleg a Termál Kemping egyik recepciós munkatársa. Munkájával az elmúlt több, mint két évtized alatt nagyban hozzájárult a kemping fejlődéséhez, és az idegenforgalom területén elért sikerekhez. Magas szakmai felkészültséggel bír, rendszeresen vesz részt szálláshely szolgáltatással kapcsolatos képzéseken, tanfolyamokon, számos megvalósult fejlesztés ötletadója. Aktívan részt vesz a karbantartási és felújítási munkák koordinálásban. Kimagasló, lelkiismeretes szakmai munkájának, kollégáival szembeni segítőkészségének, valamint pozitív személyiségének köszönhetően munkahelyi környezetében csapatösszetartó szerepet tölt be. Kimagasló, lelkiismeretes munkájáért „Tiszaújvárosért a Közszolgáltatásban" Évi díj kitüntetésben részesült.
ZILAHI TIBORNÉ szakács
Közalkalmazotti jogviszonya 2011. október 5-én kezdődött a Hunyadi Mátyás Általános Iskola konyháján szakácsként. 2020. szeptemberétől a Központi Étterem konyháján tölti be ezt a munkakört. Munkáját mindenkor a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen, pontosan, precízen a Tiszaújvárosi Intézményműködtető Központ és az étterem érdekeit szem előtt tartva végzi. Kötelező munkaköri feladatain túl sokat vállal az étkeztetés területén jelentkező többlet feladatokból. A szociális szférában megrendezésre kerülő városi rendezvények vendéglátási feladatainak aktív résztvevője. Munkájában következetes, rendszerető, határozott egyéniség, ezzel elősegíti a mindennapi feladatok gördülékeny, hatékony megoldását. Kiemelkedően magas színvonalú, felelősségérzettel és hivatástudattal végzett munkája elismeréseként „Tiszaújvárosért a Közszolgáltatásban" Évi díj kitüntetésben részesült.
FÜREDI ATTILA pályamunkás
1998. júniustól a Sport-Park Nonprofit Kft. dolgozója. Részese volt annak a folyamatnak, amely során a régi Városi Sporttelepből Magyarország egyik legmodernebb sportcentruma épült fel. Azon dolgozók egyike, aki a Sportcentrum megnyitása óta ellátja a napi javítási, karbantartási feladatokat. A megszerzett tapasztalata, szakmai tudása nagy segítséget jelent a Sportcentrum működtetésében, üzemeltetésében. Munkáját mindig pontosan, lelkiismeretesen végzi. Fontosnak tartja, hogy a Sportcentrumba érkező vendégek, mindenkor tiszta, rendezett, kulturált környezetet találjanak, és kifogástalan kiszolgálást kapjanak. Kiemelkedő szakmai tevékenysége, elhivatottsága elismeréseként „Tiszaújvárosért a Közszolgáltatásban" Évi díj kitüntetésben részesül.
Tiszaújváros Közbiztonságáért
MOLNÁR LÁSZLÓ alosztályvezető
A rendészeti szakközépiskola elvégzését követően 1998. július 1-jén kezdte meg hivatásos rendőri szolgálatát. Magas szintű, lelkiismeretes szakmai munkája is hozzájárult ahhoz, hogy 2007. január 1-jétől a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Ügyeleti Osztály állományába kerüljön áthelyezésre ügyeletesi beosztásba. 2013. november 16-tól a Rendészeti Igazgatóság Tevékenység-irányítási Központ állományába ügyeletesi feladatokat látott el. A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság Rendészeti Osztály Közrendvédelmi Alosztály állományába, 24 éves több szakterületen szerzett szakmai tapasztalata és rátermettségére való tekintettel, 2022. március 1-jei hatállyal került kinevezésre, mint alosztályvezető. Szakmai munkáját nagy elhivatottsággal és fegyelmezetten végzi, kiemelkedő képességekkel, ismeretekkel és jártassággal rendelkezik. Kiemelt figyelmet fordít a szakmai feladatok hatékony és szakszerű végrehajtására. Tiszaújváros és térsége közbiztonságáért végzett magas szakmai színvonalú munkája elismeréseként „Tiszaújváros Közbiztonságáért" Évi díj kitüntetésben részesült.
Pintér Ferenc Díj
SZABÓ KÁROLY szolgálatparancsnok
Beosztott tűzoltóként 1999. szeptember 1-jétől több mint 25 éve teljesít szolgálatot a Tiszaújvárosi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságon. 2006-ban szolgálatparancsnok- helyettes lett, majd 2012. április 1-jén szolgálatparancsnoknak nevezték ki. Parancsnokaival szemben tisztelettudó, csoporttársai minden helyzetben számíthatnak rá, a fiatalabb kollégák betanításában lelkiismeretesen, folyamatosan és aktívan részt vesz. Tűzoltói pályafutása során több kiemelt tűzesetnél, illetve műszaki mentésnél segítette szakszerű beavatkozással a káresemények felszámolását, bizonyítva rátermettségét, szakmai felkészültségét és megbízhatóságát. Szakmai tapasztalataival és gyakorlatias gondolkodásmódjával jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy az általa vezetett csoport mindig felkészülten állhasson készenlétben a tűzeseteknél, műszaki mentéseknél. Több évtizedes, elkötelezett és szakmaszerető tűzoltói munkásságának elismeréseként „Pintér Ferenc Díj" Évi díj kitüntetésben részesült.
TIMKÓ FERENC szolgálatvezető
Hivatásos tűzoltó pályafutását 1998. novemberében kezdte meg, mint tűzmegelőzési főelőadó. 2005-ben lépett be a FER Tűzoltóság jogelődjének számító Tűzoltó és Műszaki Mentő Kft. személyi állományába. Kimagasló eredményeinek és folyamatos képzésének köszönhetően több vezetői beosztást is ellátott pályafutása során, volt tűzoltási, mentési és szolgáltatási osztályvezető, létesítményi tűzoltóparancsnok és tűzoltási, mentési vezető a FER tűzoltóság szervezeténél. Jelenleg az A-csoport szolgálatvezetői feladatait látja el kiemelkedő színvonalon. Tűzoltói hivatásszeretetét eddigi munkája során folyamatosan bizonyította. A létesítményi tűzoltóságot jóval többnek tekinti, mint egyszerű munkahely. Munkáját mindig pontosan, precízen, nagy odaadással végzi. Személyisége becsületes, közvetlen, tekintélyét soha nem a beosztása, hanem a tudása és a rátermettsége alapozza meg. A közel három évtizedes, kimagasló tűzoltói munkájának elismeréseként „Pintér Ferenc Díj" Életműdíj kitüntetésben részesült.
Lovas Lajos Díj
FERENCZI LÁSZLÓ olvasószerkesztő, újságíró, televíziós riporter
A Leninvárosi Krónika indulásának első 7 évében már dolgozott az újságnál, 1990. január 1-jétől az akkori alapító-főszerkesztő Varga Koritár László mellett kezdte meg hivatalos újságírói tevékenységét. Ezzel párhuzamosan, még ebben az évben szerkesztő-riportere, műsorvezetője lett a városi televíziónak. Munkája hivatás és egyben szerelem, naprakész, tájékozott, felkészült, kiváló szakember. A hírekkel kel és fekszik, kreativitásának köszönhetően több sorozatot is indított a televízióban és a Krónikában. Újságíróként több ezer cikket írt különböző műfajokban, jegyzeteiből könyv is megjelent. Igazi lokálpatriótaként éli mindennapjait, a városügyek, a gazdaság és a politika áll hozzá a legközelebb. Évtizedek óta tudósít a Krónikában és a Tisza TV-ben is az önkormányzati ülésekről, döntésekről. Precíz, alapos, munkájára igényes szakember. Fontos számára a hiteles tájékoztatás, az objektivitás. 2004-ben Szent István Emlékérem, 2007-ben Lovas Lajos Díj Évi díj kitüntetésben részesült. Lelkiismeretes, kiváló szakmai munkája elismeréseként „Lovas Lajos Díj" Életműdíj kitüntetésben részesült.
Tiszaújvárosért a Szociális Ágazatban
LUBÓCZKI KATALIN szociális munkatárs
1998-ban ápolóként kezdett el dolgozni a Humánszolgáltató Központ „Ezüsthíd" Gondozóházban. Az ellátottak komplex fizikai gondozása mellett, a mentális és lelki támogatásuk is a feladatai közé tartozott. 2024 szeptemberétől szociális munkásként folytatta tevékenységét. Annak érdekében, hogy új kihívásokat tudjon vállalni, elkezdte a szociális munka szakot a Miskolci Egyetemen, mely elvégzése jelenleg is folyamatban van. Szociális munkatársként feladatai közé tartozik a gondozóházi elhelyezés iránt érdeklődők teljes körű tájékoztatása, a felvételi eljárásban való segítségnyújtás és az előgondozás lefolytatása. Részt vesz a lakóközösség összetartozásának erősítésében, csoportos foglalkozásokat és kulturális programokat szervez, valamint precízen gondoskodik az adminisztrációs feladatok ellátásáról. Közel három évtizedes, kimagasló szakmai munkája, elhivatottsága és emberi hozzáállása alapján „Tiszaújvárosért a Szociális Ágazatban" Évi díj kitüntetésben részesült.
TÖRÖK ISTVÁNNÉ terápiás munkatárs
2005-től tevékenykedik a Humánszolgáltató Központban. Munkavégzését az „Ezüsthíd" Gondozóházban kezdte, mind gondozó. Az „Esély" Napközi Otthonban 2020 júliusa óta dolgozik terápiás munkatársként. Feladata az enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékos, valamint az autizmussal érintett szolgáltatást igénybe velő ellátottak fejlesztése, az intézmény napi programjának szervezése. Munkáját kismagasló szakmai színvonalon, elhivatottan, empátiával végzi. Kreativitása átszövi mindennapi munkavégzését. Empátiával támogatja az ellátott fiatalok szüleit és hozzátartozóit. A szülők gyakran küzdenek fokozott érzelmi megterheléssel, valamint fizikai kimerültséggel, ezért különösen nagy szükségük van az értő és szakmai támogatásra, amelyet a terápiás munkatárs nyújt számukra. A közösség építésére kirándulásokat szervez. Ezzel lehetőséget biztosít arra, hogy a résztvevők együtt éljenek meg közös élményeket, erősítve a kapcsolatokat és elősegítve a fiatalok szociális készségeiknek fejlődését. Kimagasló szakmai munkája, elhivatottsága és emberi hozzáállása alapján „Tiszaújvárosért a Szociális Ágazatban" Évi díj kitüntetésben részesült.
Tiszaújváros Közneveléséért
TÖRÖKNÉ TÓTH JUDIT ERZSÉBET gyógypedagógus, munkaközösség-vezető
Pedagógus pályáját 1985-ben tanítóként kezdte egy kis falusi településen, majd 1986-ban a leninvárosi 6. számú Általános Iskola Kisegítő Tagozatának napközis nevelője lett. A kolléganők megszerettették vele a gyógypedagógia örömeit, megtalálta szeretett hivatását, ami az elkövetkezendő pedagógusi pályája egészét meghatározta. Gyógypedagógusként hivatásszeretet, empátia, kitartás jellemzi. Munkája példaértékű, tanítványait jól ismeri, szereti, törődik velük. A szülőkkel jó kapcsolatot ápol, szociális érzékenységgel, tapintattal segíti őket, ellátja életvezetési és nevelési tanácsokkal. Pedagóguspályája során számos tanfolyamot, képzést végzett, ezáltal szakmai ismeretei széleskörűek, megalapozottak. Szívügyének tartja a Napraforgó Alapítvány munkájának segítését, mint kuratóriumi tag. 13 éve lelkesen szervezi a nyári táborozásokat, nagy hangsúlyt fektet a közösségfejlesztésre. Optimizmust sugárzó személyiségével az iskola nevelőtestületét összetartó, együttműködő, egymásra odafigyelő közösséggé alakítja. Lelkiismeretesen végzett, kimagasló szakmai munkája elismeréseként „Tiszaújváros Közneveléséért" Életműdíj kitüntetésben részesült.
SZMICSEK MELINDA nyugdíjas óraadó tanár
A Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Vándor Sándor Zeneiskolájának oboa-, furulya-, szolfézstanára 40 éve. Évről évre nagyon sok tanítványa volt, a tanulók utánpótlásában nagy segítségére volt az iskolának. Munkája során a zenei készségek, művészeti kifejező képességek fejlesztésére törekedett. Szakmai ismereteit folyamatosan bővítette. Igyekezett új oktatási módszerekkel megismerkedni, melyeket óráin sikeresen alkalmazott. Tanítványaival több versenyen is részt vett, mind hangszeres, mind zenekari felállásban. Pedagógus kollégáinak szívesen mutatta be innovációs ötleteit, segítve ezzel a szolfézstanárok munkáját. Hisz abban, hogy a zene szebbé teszi a világot, empatikusabbá a gyerekek személyiségét. Négy évtizedes, lelkiismeretesen végzett, kimagasló szakmai munkája alapján „Tiszaújváros Közneveléséért" Életműdíj kitüntetésben részesült.
GREMSPERGER JUDIT gyógypedagógus
1998-ban végzett óvodapedagógusként. 1999 januárjában, az akkori Sün Balázs Óvodában tevékenykedett, segítve az óvodáskorú gyermekek beszoktatását, önállóságának kibontakoztatását és iskolára való felkészülését. 2008-ban pedagógus szakvizsgát szerzett egyéni bánásmódot igénylő gyermekek pedagógiája szakirányon. 2018 őszétől napjainkig gyógypedagógus munkakörben tevékenykedik. Türelmes, empatikus hozzáállású szakember. Kreativitással, újfajta módszerek és eszközök alkalmazásával a gyermekek pedagógiai fejlesztésében eredményesen és hatékonyan tevékenykedik. Széles szakmai, módszertani és diagnosztikai ismerettel bír, folyamatosan képzi, fejleszti magát. Jelenleg a szakértői bizottság csoportvezetője. Szakmai munkájával bizonyította, hogy a kollégákkal és a szülőkkel való aktív, példaértékű kapcsolattartás elengedhetetlen eleme a gyógypedagógiai ellátásnak. A tiszaújvárosi gyermekek és tanulók érdekében végzett kimagasló gyógypedagógiai munkája elismeréséért „Tiszaújváros Közneveléséért" Évi díj kitüntetésben részesült.
MAGYARNÉ TÓTH ANIKÓ óvodapedagógus, munkaközösség vezető
Pedagógusi pályafutását 1985-ben kezdte. Szakmai tevékenysége során nagy figyelmet fordított arra, hogy az általa nevelt gyermekek számára jó példát mutasson magatartásával, megjelenésével. Összehangolta az eltérő korú gyermekek igényeinek megfelelő testi, lelki, mentális fejlesztést, figyelembe véve az egyéni képességeket. Istenhez és az egymáshoz való viszonyuláshoz hittel hangolta rá a gyermekeket. Egyéni odafordulással, türelmes fejlesztéssel segítette a különleges bánásmódot igénylő gyermekek felzárkóztatását, fejlesztését. A szülőkkel közvetlen, segítő kapcsolatot ápolt. Munkafegyelme kollégái számára példaértékű volt. Munkaközösség- vezetőként szakmai tudását kollégáival is megosztotta, gyakornok mentorálása során igyekezett sokrétű pedagógiai tapasztalatát a fiatalabb nemzedéknek is átadni. Kimagasló pedagógiai munkája és gyermekközpontú szakmai tevékenysége alapján „Tiszaújváros Közneveléséért" Életműdíj kitüntetésben részesült.
GUBA ADRIENN tanár, munkaközösség-vezető
1998-ban szerezte diplomáját angol-történelem szakon, egyben társadalmi és állampolgári ismeretek specializációban is részesült. 2018-ban szakvizsgázott pedagógus - közoktatási vezető képzettséget szerzett. Módszertani, informatikai és egyéb, az iskolai élet változtatásait követelő továbbképzéseken vett részt. Gyermekszeretet, következetesség jellemzi mindennapi munkáját. Osztályfőnökként az osztály közösségét lelkiismeretesen irányítja, diákjait nagy odafigyeléssel segíti. Munkaközösség- vezetőként koordinálja az intézmény idegen nyelvi munkaközösségének munkáját. A magyar-angol két tanítási nyelvű tagozaton tanulóknak versenyeket, programokat szervez. Angol középfokú nyelvvizsgára változatos módszerekkel készíti fel a tanulókat. Az angol anyanyelvi lektor munkáját is segíti. Kiemelkedő szakmai-pedagógiai munkája elismeréseként „Tiszaújváros Közneveléséért" Évi díj kitüntetésben részesült.
VARGÁNÉ LÉVAI JOLÁN pedagógus
1985-ben szerezte meg diplomáját zeneiskolai szolfézs és általános iskolai énektanár szakon. 2020 óta látja el feladatait a Széchenyi István Általános Iskolában. Elkötelezett a tehetségek felkutatásában és segítésében. A művészi igényesség, az egyetemes értékek képviselete és a hazaszeretet meghatározó elemei a pedagógusi tevékenységének. A művészeti nevelés iránti elkötelezettsége és az iskolai közösség iránti felelőssége révén olyan környezetet teremt, amely ösztönző, kreatív és szeretetteljes a diákok számára. A Széchenyi Kórus vezetője. Pedagógusi munkáját mindig a szakszerűség és az empátia ötvözi, nem csak tudást ad, hanem segíti a diákokat abban, hogy kibontakoztathassák értékeiket. Pedagógiai pályafutása példaértékű elhivatottságról és folyamatos szakmai fejlődésről tanúskodik. Munkáját mindig a maximális szakmai elkötelezettség jellemzi, ami a diákok eredményeiben és a tanári közösség elismerésében egyaránt megmutatkozik. Kimagasló, innovatív szakmai-pedagógiai tevékenységének elismeréseként „Tiszaújváros Közneveléséért" Évi díj kitüntetésben részesült.
HOK CSABA általános iskolai tanító/tanár
1983-ban végzett általános iskolai tanító szakon, majd 1994-ben kosárlabda-edzői diplomát szerzett. 1983-tól 8 évig a Széchenyi István Általános Iskolában tanítóként és osztályfőnökként tanított, majd 1991-től igazgatóhelyettesi feladatokat látott el. 2011-től 2021-ig a Hunyadi Mátyás Általános és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője volt. 2021 szeptemberétől a Szent István Katolikus Általános Iskolában tanít testnevelő szakos tanárként. A szakmaiság mellett mindig szem előtt tartja a csapatszellemet, a közösségépítést, a közösségformálást. Képes a folyamatos megújulásra. Megtalálja a megfelelő motiváló eszközöket az eredményes tanításhoz. 1997-től a Phoenix Kosárlabda Klub utánpótlás-edzője. Testnevelő tanárként és kosárlabda-edzőként a szakmai és gyakorlati példamutatást nagyon fontosnak tartja. 2001-ben „Tiszaújváros Sportjáért" Évi díj kitüntetésben részesült. Szakmai pályafutása, embersége, gyermekszeretete példaértékű valamennyiünk számára. Több mint negyven éven át kifejtett nagyfokú hivatástudata, lelkiismeretes és magas szintű szakmai munkája alapján „Tiszaújváros Közneveléséért" Életműdíj kitüntetésben részesült.
SISKÁNÉ NAGY ILONA tanár
1985-ben kezdte tanári pályáját Tiszaújvárosban. Jelenleg a Szent István Katolikus Általános Iskolában matematika-ének szakos tanárként tevékenykedik. A hagyományos pedagógiai módszerek mellett fogékony és nyitott minden új formára, kezdeményezésre, aminek eredményeként a tantárgyait megszeretik a tanulók. Osztályfőnökként a szociális érzékenység, segítőkészség, a többletfeladat vállalása jellemzi. Rendszeresen készíti fel tanítványait országos és megyei versenyekre. Szakszervezeti képviselőként mindig lelkiismeretesen küzd a pedagógus kollégák érdekeiért. Szakmai és emberi kapcsolataiban nyitott. A tanulókkal és a kollégáival is mindig közvetlen, korrekt, jó viszonyt alakít ki. Tantestületének megbízható, alapos és fontos tagja. Negyven éven át kifejtett nagyfokú hivatástudata, lelkiismeretes és magas szintű szakmai munkája alapján „Tiszaújváros Közneveléséért" Életműdíj kitüntetésben részesült.
DÁNYI KRISZTINA oktató
1992-ben szerzett főiskolai diplomát magyar- német szakos tanárként, majd 1996- ban magyar nyelv és irodalom szakos egyetemi végzettséget kapott. 1992-től a Széchenyi István Általános Iskola, 2000- től az összevont középiskola tanára, majd 2014-től a Szerencsi SZC Tiszaújvárosi Brassai Sámuel Technikum és Szakképző Iskola oktatói testületének tagja. A magyar- történelem munkaközösség vezetője. Folyamatosan osztályfőnöki feladatokat is ellát. Pedagógiai tervező munkája tudatos, törekszik a korszerű ismeretek, módszerek elsajátítására, ismereteit önképzéssel és továbbképzésekkel gyarapítja.