Karolinát és Gergőt is díjazták

Márkus Gergely 2024-et a magyar triatlon legeredményesebb évének nevezte.

TRIATLON. Amint arról egy hete röviden beszámoltunk, az „Ifj. Márkus Gábor Alapítvány a Magyar Triatlonért" díjátadó ünnepségén Horváth Karolina Helga vehette át az országos kategória nyertesének járó emlékplakettet, míg a Tiszaújvárosi Triatlon Klub sportolói közül Kiss Gergelyt díjazta a kuratórium. A Tiszaújvárosi Sportcentrum súlyemelőtermében megtartott eseményen Péter Attila, a kuratórium tagja üdvözölte a megjelenteket, köztük dr. Fülöp Györgyöt, Tiszaújváros polgármesterét, Szegedi Attilát, az alapító Magyar Triatlon Szövetség főtitkárát, Lehmann Tibort, a Magyar Triatlon Szövetség szakmai alelnökét, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub elnök-vezetőedzőjét, az alapító Koscsó Lajost, Magyar Lajost, Suhajda Józsefet. 

A korábbi díjazottak közül pedig Balogh Bencét, Lehmann Csongort, Lehmann Bencét, Pocsai Balázst, Sinkó-Uribe Aurélt, Török Alfrédot. Az interneten keresztül Csovelyák Zita, Máli János és dr. Varga Béla kuratóriumi tag, valamint két korábban elismert sportoló, Kiss Gergely és Mocsári Bence követte a történéseket. A díjátadón ezúttal sem mulasztottak el megemlékezni a triatlon tiszaújvárosi meghonosítójáról, a világkupa és a nagyhét elindítójáról, a 2013-ban elhunyt Dr. Márkus Gáborról, akinek lelkesedése, elhivatottsága, embersége, munkabírása követendő példa az utódok számára. A hagyományos esemény állandó elemeként a jelenlévők megtekinthették azt a kisfilmet, mely az alapítvány névadóját, az 1998-ban vétlen közlekedési balesetben elhunyt, a 2000-es Sydney-i olimpiai indulásra esélyes kiváló sportembert, nagyszerű barátot, Ifj. Márkus Gábort mutatta be. Ezt követően Márkus Gergely, a kuratórium elnöke beszélt az elmúlt időszak történéseiről. - 2024 a magyar triatlon eddigi legeredményesebb éve volt - hangsúlyozta a Nemzetközi Triatlon Szövetség sportigazgatója. 

- Mindannyian büszkék lehetünk rá, hogy a párizsi olimpia valamennyi magyar indulója korábban díjazottja volt az alapítványunknak, mely 1999 óta több mint 13 millió forinttal segítette a tehetséges hazai sportolókat. Továbbra is Tiszaújváros önkormányzata a legnagyobb támogatónk, de köszönet jár a kisebb támogatóknak, és hálásak vagyunk az 1%-os felajánlásokért is. Ezek együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy ebben az évben - történetünk során először - túlléptük az 1 millió forintot, amit a támogatásra fordítunk. Az országos díjazottnak nettó 600, a klubos díjazottnak pedig nettó 450 ezer forint anyagi támogatást tudunk nyújtani. A hét pályázó közül kiválasztott idei két díjazottnak, edzőiknek magam és a Márkus-család tagjai nevében is szívből gratulálok!

Díjazottak szavai 

Az országos kategória győztesének a Torremolinos-i világbajnokságon az U23-as korcsoportban világbajnoki címet kiérdemlő, a mexikói felnőtt világkupán 7. helyezett Horváth Karolina Helgának (Budaörsi TK), a Magyar Honvédség Sportszázadának tagjának Szűcs István, az alapítvány kuratóriumi tagja adta át az emlékplakettet. 

- Nagyon nagy megtiszteltetés, hogy ilyen illusztris társaságba csatlakozhatom, köszönöm az elismerést - mondta Horváth Karolina Helga. 

- Ez a megtiszteltetés további inspirációt ad számomra a folytatáshoz és hozzásegít ahhoz is, hogy reményeim szerint megvédjem világbajnoki címemet. A versenymezemen büszkén fogom viselni az alapítvány logóját! A Tiszaújvárosi Triatlon Klub sportolói közül ebben az évben az egyéniben és a mix-váltóval egyaránt U23- as világbajnoki bronzérmes, felnőtt Európa-kupa ezüstérmes, a tiszaújvárosi világkupán 7., Eb 7. Kiss Gergely teljesítményét tartotta a legjobbnak a kuratórium. Mivel Gergő - a sportszázad tagjaként - éppen a kötelező kiképzésén vesz részt, az emlékplakettet klubtársa, Lehmann Csongor vette át a helyszínen Péter Attilától.

- Sajnálom, hogy ezen a jeles napon nem lehetek személyesen Tiszaújvárosban, ez azonban nem csökkenti az örömömet - fogalmazott Kiss Gergely, aki online kapcsolódott be a díjátadóba. 

- Három éve vagyok a tiszaújvárosi klub tagja és másodszor kaptam meg ezt a mindannyiunk számára nagy elismerést jelentő díjat. A közegnek, a klubnak, az ottani csapatnak köszönhetően nem csoda, hogy már tiszaújvárosinak érzem magam. Köszönöm a díjat és az anyagi támogatást! Jövőre az elit mezőnyben szeretnék minél eredményesebb lenni. A két díjazottnak gratulált az idén a magyar triatlon első felnőtt egyéni Európa-bajnoki címét begyűjtő, a párizsi olimpián 11. helyezett, a Cagliari WTCS viadalon bronzérmes, a világbajnoki összetettben 5. helyezett, a tiszaújvárosi világkupát megnyerő Lehmann Csongor is, aki további sikereket kívánt sporttársainak.

Tiszaújváros és a triatlon 

Dr. Fülöp György polgármester hozzászólásának elején visszatekintett az iparváros megalakulására, majd elmondta, hogy a településen élő emberek az elmúlt közel három évtizedben leginkább a triatlonnak köszönhetően váltak igazi közösséggé. 

- A város neve összeforrott a triatlonnal, a kapcsolódó események ünnepet jelentenek a lakosság számára, így az önkormányzat számára - a nehéz gazdasági helyzet ellenére - sem lehet kérdés a triatlon - a versenyek, a fesztivál, a klub és az alapítvány - további támogatása - jelentette ki a polgármester. 

- Nagyon köszönöm a Márkus-családnak, a Lehmann-családnak és valamennyi közreműködőnek, hogy évről évre áldozatos munkájukkal stabilan tartjuk a helyünket a triatlonvilág térképén. Az alapítvány idei díjazottjainak őszinte szívvel gratulálok! Remélem, a jövőben sokszor találkozunk majd itt a tiszaújvárosi versenyeken! Utolsóként Szegedi Attila kért szót, aki egyebek mellett elmondta, hogy a tiszaújvárosi versenyek évtizedek óta kiemelt eseményei a magyar triatlonnak. Az országos szövetség vezetése ezt követően is kötelességének érzi, hogy minden lehetőséggel segítse, támogassa az itt végzett magas színvonalú szakmai munkát. 

SZIS

0
Nyelvvizsga a gimnáziumban
Mikulásfutás Miskolctapolcán

Kapcsolódó hozzászólások