thumb zrinyi2022elsoverzio 1A tavaszi időszak mindig izgalmas az intézmény életében. Megannyi, korábban megtartott iskolai forduló után idén márciusban és áprilisban is különböző területeken tettek tanúbizonyságot diákjaink tudásukról, rátermettségükről.

A Hamvas Béla Városi Könyvtár által a költészet napja alkalmából szervezett, „Az irodalom visszavág” című irodalmi akadályversenyen I. helyezést ért el iskolánk csapata. A csapat tagjai: Gerőcs Panna Zsófia, Mátyus Janka, Vass Virág, Vetési Cserne Viktória. Felkészítő: Gyarmati Anikó.
A Gyulán megrendezett országos bibliai történetmondó versenyen Nagy-Vitányi Szofi III. helyezést ért el. Felkészítője: Boros Gáborné. A zsűri Tóth Léna Zsófia szereplését I. hellyel, Turjanicza Botond Bogdán munkáját III. hellyel jutalmazta. Felkészítőjük: Alföldi Ildikó.
A Szerencsen tartott regionális két tanítási nyelvű angol tanulmányi versenyen született eredmények: Turjanicza Botond Bogdán II. hely. Felkészítője: Gerőcsné Berkes Judit Katalin. Gerőcs Panna Zsófia III. hely. Felkészítője: Guba Adrienn. Bársony Bálint IV. hely. Felkészítője: Szilvásiné Bodnár Tímea. Molnár Teodóra Kiara VI. hely. Felkészítője: Magyarné Simon Anita.
A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében kis matematikusaink egyéni eredményei: Lénárt Vidor VII. hely. Felkészítője: Tibáné Mészáros Éva. Kiss Dorina Laura IV. hely. Felkészítője: Tóthné Lesnyák Viktória. Tömösközy Hanga Zsófia III. hely. Felkészítője: Vargáné Takács Judit. Csapatversenyben a 2. és 8. évfolyamos csapatok a képzeletbeli dobogó 3. fokára állhattak fel. A 2. évfolyamos csapat tagjai: Kiss Dorián Bence, Lénárt Vidor, Vágó Péter Levente. Felkészítő: Tibáné Mészáros Éva. A 8. osztályos csapat tagjai: Szlávik Levente, Vass Virág, Tömösközy Hanga Zsófia. Felkészítő: Vargáné Takács Judit. Az általános iskolák versenyében iskolánk elnyerte a Borsod - Abaúj - Zemplén megye legeredményesebb általános iskolája címet és az ezzel járó kupát. Iskolánkat Lénárt Vidor 2.a és Tömösközy Hanga Zsófia 8.a osztályos tanulók képviselték az országos döntőben, ahol eredményesen szerepeltek.
Április végén volt a Megyei Matematikaverseny eredményhirdetése, amelyen az alábbi sikerek születtek: Szamay Anna V. hely. Felkészítő: Csernikné Nagy Mária Krisztina. Tömösközy Dalma Lili V. hely. Felkészítő: Tóthné Lesnyák Viktória. Csehovics Marcell VI. hely. Felkészítő: Ruszkai Gizella. Song Keqiu VII. hely. Felkészítő: Ruszkai Gizella. Tömösközy Hanga Zsófia II. hely. Felkészítő: Vargáné Takács Judit.
A „Törd a fejed” Országos Tehetséggondozó Matematikaversenyen csapatban mérték össze tudásukat tanítványaink az ország minden területét képviselő tanulókkal. Eredményeik: 1. évfolyam: IX. hely. Csapattagok: Szamay Zsombor, Szemán István, Kiss-Vékony Luca, Lovász Anna Réka. Felkészítők: Kaszásné Farkas Viola és László Éva. 3. évfolyam: IX. hely. Csapattagok: Fülöp Júlia Lilla, Szamay Anna, Mezei Botond, Rem Martin. Felkészítők: Csernikné Nagy Mária Krisztina, Kiss Eszter Piroska. 4. évfolyam: VII. hely. Csapattagok: Kádár Elise, Tatár Norbert, Szegedi László, Máté Milán. Felkészítők: Puhl Zsoltné Markovics Tünde és Kaló Krisztina. 5. évfolyam: V. hely. Csapattagok: Hegyi Kinga, Kerezsi Flóra, Szánóczki Nóra, Varga Dóra. Felkészítők: Magyarné Simon Anita és Tóthné Lesnyák Viktória. 6. évfolyam: IX. hely. Csapattagok: Csehi Panna, Kiss Dorina Laura, Poór Mira, Tömösközy Dalma Lili. Felkészítő: Tóthné Lesnyák Viktória. 7. évfolyam: VI. hely. Csapattagok: Hatvani Benedek, Turjanicza Botond Bogdán, Song Keqiu, Varga Márk. Felkészítő: Ruszkai Gizella. 8. évfolyam: IX. hely. Csapattagok: Hanus Máté, Szlávik Levente, Tömösközy Hanga Zsófia, Vass Virág. Felkészítő: Vargáné Takács Judit.
Makkainé Chmara Marianna
igazgató


Content of popup