Római katolikus

„2020. május18-ától, hétfőtől kezdve ismét tarthatunk nyilvános szentmiséket és más liturgikus cselekményeket templomainkban, vagy alkalmas szabadtéri környezetben főegyházmegyénk egész területén. Ennek során gondosan tartsuk meg a mindenkori állami előírásokat! A szertartások során ügyeljünk arra, hogy az egyes résztvevők között másfél méter távolságot tartsunk. Fertőtlenítsük a kilincseket, helyezzünk el kézfertőtlenítőt a bejárat közelében. Kérjük a paptestvéreket és a liturgiában segédkezőket, hogy a szentmise előtt és után fertőtlenítsék kezüket. Figyelmeztessük a résztvevőket a szájat és orrot eltakaró maszk (vagy kendő) használatára. A szenteltvíztartók továbbra is üresen maradnak, a szentáldozás kizárólag kézbe adással történik. Perselyezés, adománygyűjtés a mise végén történjen.” (Idézet Dr. Ternyák Csaba egri érsek rendelkezéséből, bővebben honlapunkon: tiszaujvarosiplebania.hu)
A közösségi összejövetelek egyelőre még szünetelnek.
Nyári napközis tábor az általános iskolásoknak a plébánián június 22-26-ig, reggel 08.00-16.00 óráig. Jelentkezés június 01-től 07-ig a hitoktatóknál.
Ezeket figyelembe véve a szentmisék a megszokott időpontokban lesznek: kedd, csütörtök, péntek, szombat 18.00, szerda 8.30, vasárnap 11.00. Vasárnap, május 31-én pünkösd vasárnap, szentmise 11.00.
Az altemplom ideiglenes nyitvatartása
Hétfő, Kedd - Zárva
Szerda - Vasárnap: 08.00 – 12.00
Az altemplom ugyanabban az időben egyszerre az egy háztartásban élők által maximum 3 fő/ 5 perc időtartamra, orrot és szájat takaró maszkban látogatható!
Az irodai ügyfélfogadás korlátozott, sürgős esetben:
kedd: 09.00-13.00, csütörtök: 15.30-17.30.
Belépés maximum 1 fő!
Szájmaszk használata kötelező!
Az előtérben kézfertőtlenítés!
Egyéb esetben ügyintézés: (49)540-102 telefonszámon!

Görögkatolikus
Egyházközségünk támogatásáról. Az egyházi hozzájárulás (régiesen „egyházadó”) egy olyan önkéntes felajánlás, amellyel minden megkeresztelt és saját jövedelemmel rendelkező görögkatolikus ember támogatja egyházközsége fenntartását, működését. Ennek ajánlott összege az egyháztanács javaslata alapján évi 6000 Ft, de akinek ez gondot okoz, kevesebbet is adhat, amit köszönettel elfogadunk. Ez a felajánlás önkéntes, megfizetése nem feltétele annak, hogy valaki egyházi szertartást (keresztelés, temetés, stb.) kérjen.
Befizethető a következő számlaszámon: 12035803-00165588-00100006 (Tiszaújvárosi Görögkatolikus Parókia).
Istentiszteleti rend: Pénteken 8:00 Szent Liturgia, 17:30 Akathisztosz hymnosz. Szombaton elhunyt hozzátartozóinkra emlékezünk: 11:00 Szent Liturgia, pannichida. 17:30 vecsernye litiával. Pünkösdvasárnap 8:00 utrenye, 11:00 Szent Liturgia, 17:30 vecsernye a térdhajtási imákkal. Pünkösdhétfőn 10:00 utrenye, 11:00 Szent Liturgia, 17:30 vecsernye. Kedden és szerdán 8:00 Szent Liturgia.

Református
Istennek hála gyülekezeteinkben újra vannak templomi istentiszteletek. Egymás iránti felelősségünk érdekében a Magyar Kormány hatályos rendelkezései továbbra is iránymutatók, így az előírt higiéniai és biztonsági szabályokat szigorúan betartjuk. Kérjük a Testvéreket, hogy ennek megfelelően készüljenek Istent dicsőítő alkalmainkra. Kereszteléssel, esküvővel és temetéssel kapcsolatban e-mailen és telefonon várjuk a megkereséseket, és a továbbiakról akkor adunk tájékoztatást.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.; Mobil: +36304861847
Az istentiszteletek rendje a megszokott időben folytatódik.
Tiszaújváros:
• 2020. május 31-én, 11 órától pünkösdi ünnepi, úrvacsorával egybekötött istentisztelet.
• Bibliaóra, gyerekistentisztelet és konfirmáció előkészítő elmarad.
Tiszaszederkény:
• Pünkösdi ünnepi úrvacsorás istentiszteletünk 2020. május 31-én, fél 10 órakor kezdődik.
Sajószöged:
• Pünkösdi ünnepi istentisztelet 2020. május 31-én 9 órakor
Alkalmainkra mindenkit szeretettel hívunk és várunk!
Kérjük a Testvéreket, hogy tájékoztassák egymást és biztassák, bátorítsák szeretteiket. Hálát adunk Istennek, hogy noha az óvintézkedések türelmet, körültekintést és gondosságot igényelnek, de közösségben lehetünk egymással.
„Benned bíznak, akik ismerik nevedet, nem hagyod el Uram azokat, akik hozzád folyamodnak.” (Zsolt 9,11)


Content of popup