„…a tudós ember nagy erejű.”
(Példabeszédek 24.)
A Szentírás fenti üzenetét tartják szem előtt diákjaink, amikor a mindennapi tanulmányi munkájuk mellett különböző tantárgyi- és sportversenyekre készülnek fel. Újabb büszkeségre okot adó eredményekkel gazdagodtak tanulóink az elmúlt időszakban is. Ezek között sajnos már olyan versenyek is vannak, melyeknek az eredményhirdetésére a fennálló helyzet miatt csak virtuális formában kerülhetett sor. Február 4-én rendezték meg a 7-8. évfolyamos tanulók XXVII. Országos Történelem Tanulmányi Versenyének megyei fordulóját, melyen Tóth Lili 8. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Simonné Varga Katalin. A nyelvÉSZ országos versenysorozat megyei fordulójában három tanuló képviselheti iskolánkat. Hegyi Kinga 3.a osztály, felkészítője: Gál Csabáné, Csehi Panna 4.a felkészítője: Tibáné Mészáros Éva, Kiss Hunor 7.a osztály, felkészítője: Nagy Réka. Szintén a magyar nyelv szépségei iránt fogékony tanulók számára rendezték meg a Simonyi Zsigmond Kárpát – medencei helyesírási versenyt, melynek megyei fordulójába jutott Kiss Hunor 7.a osztályos tanuló. Tanára: Nagy Réka. A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetésére hívták meg az eredményesen szereplő tanítványainkat. Elért eredményeik: Csehovics Marcell 5.a osztály II. hely felkészítő tanára: Ruszkai Gizella, Tömösközy Hanga Zsófia 6.a osztály 11. hely, Hanus Máté 6.a osztály 13. hely. Felkészítő pedagógus: Majoros Lászlóné. Csehovics Marcell teljesítményével megszerezte a jogot az országos döntőn való részvételre. Az elmúlt napokban nyelvvizsga bizonyítványokkal is gazdagodtak tanulóink. Sikeres B2 (középfokú) angol komplex nyelvvizsgát tettek: Berkes Benedek István 8.a és Szabó Luca Laura 8.a osztályos tanulók. B2 (középfokú) angol írásbeli vizsgabizonyítványt szereztek: Heltai Kilián 8.a és Tóth Laura Lilla 7.a osztályos tanulók, B2 (középfokú) angol szóbeli vizsgát tett: Kuruc Levente 7.b osztályos tanuló. A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny írásbeli elődöntőjén az alábbi eredmények születtek: Kenyeres Hanna 4.a IV. hely, felkészítő tanára: Zimmermanné Fekete Judit. Vaskó Nikolett Olívia 3.b VI. hely, felkészítő tanára: Soltészné Szörfi Anikó, Vass Virág 6.a V. hely felkészítő tanára: Magyarné Simon Anita, Kiss Hunor 7.a I. hely: felkészítő tanára: Magyarné Simon Anita. A zsűri értékelte az Egri Főegyházmegye által meghirdetett „Krisztus teste, a szentmisében itt van köztünk Jézus, aki értünk adta önmagát” rajzpályázatra beküldött munkákat. Csehovics Marcell 5.a osztályos tanuló munkájával az országos I. helyezést érte el vízfesték kategóriában. Felkészítő tanárai: Szilvásiné Bodnár Tímea (vizuális kultúra) Kocsis Katalin Ildikó (hittan). Minden tanulónak és felkészítő pedagógusnak szívből gratulálok!
Makkainé Chmara Marianna igazgató


Content of popup