A polgármesteri hivatal tájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy a 06-80/ 200-839-es telefonszámon lehetőség van közérdekű problémák bejelentésére. A hívás ingyenes. A telefon üzenetrögzítős, a nap 24 órájában hívható. A rögzített bejelentések alapján a Polgármesteri Hivatal megteszi a szükséges intézkedéseket.

A Tiszaújvárosi Városgazda Nonprofit Kft. a közterületeken történt, azonnali beavatkozást igénylő, rendkívüli események bejelentésére szolgáló telefonszámot működtet. A 49/540-508-as „Közterületi SOS” hívószámra beérkező hívásokat, amennyiben a diszpécser hibaelhárítást végez üzenetrögzítő rögzíti.

Orvosi ügyelet

Az orvosi ügyelet hívószáma hétköznap délután 17 órától másnap reggel 8 óráig, illetve pénteken 17 órától hétfő reggel 8 óráig, valamint az ünnepek alatt: 06-46/477-104.

Kőszegi nyomában

kr sulyemelesA hétvégén rendezte meg a 16. Kőszegi György emlékversenyt a TSC súlyemelő szakosztálya, tisztelegve a tiszaújvárosi súlyemelő sport legeredményesebb versenyzője előtt. A megmérettetésen méltóképpen képviselték a város jelenlegi sportját a helyi versenyzők, mert öt arany- és két ezüstérmet gyűjtöttek be a fiúk.
Serdülő korcsoport. 50 kg: 1. Balog Csaba (93 kg), 62 kg: 2. Dávid Zsolt (105 kg), 85 kg: 2. Farkas Tamás (101 kg), +85 kg: 1. Lucz Levente (235 kg).
Ifjúsági korcsoport. 62 kg: 1. Vadászi József (165 kg).
Felnőtt korcsoport. 69 kg: 1. Balázs Zsolt (138 kg), 105 kg: 1. Madarász Péter (230 kg)
Az önkormányzat által alapított Kőszegi György vándorkupát és a vele járó jutalmat Lucz Levente, a legeredményesebb tiszaújvárosi versenyző nyerte el. Levente az egy évvel ezelőtti emlékversenyhez képest összetett teljesítményét 50 kg-mal szárnyalta túl.

Bővebben...

Újabb sikeres gyarmatosítás

kr fociA bajnokság 14. fordulójában kétgólos győzelmet aratott a TFCT a Füzesgyarmat ellen. Ezzel az ősz utolsó hazai bajnoki mérkőzésén győzelemmel búcsúzott a szurkolóktól a csapat.
Tiszaújváros - Füzesgyarmat
2-0 (0-0)
Tiszaújváros: 200 néző Vezette: Szigetvári M. (Kurinka B., Farkas D.)
Termálfürdő FC Tiszaújváros: Tóth-Nagy P., Fodor, Márton, Pap (Nagy D.), Hussein, Orosz, Illés, Kapacina (Turcsik), Balogh, Lipusz (Lukács).
Füzesgyarmati SK: Kőrösi-Raducu, Bácsi (Kiss), Styecz, Sipos, Lukács, Bakk (Bajnók), Popescu, Toca, Urábán, Vincze (Miklya).
47. perc: A jobb oldalon mintegy 20 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a TFCT. Lipusz vállalta a lövést, és mesterien csavart a sorfal mellett, felett a bal alsóba. (1-0)
69. perc: Újabb Lipusz szabadrúgás következett, csak most a bal oldalról. A beívelt labdára Nagy Dávid érkezett, de nem jól találta el a játékszert. Az „eltört” labda Kapacina elől még elpattant, de a harmadik hullámban érkező Illés kíméletlenül vágta be a kapus mellett. (2-0)

A régió urai

A Tiszaújvárosi SC versenyzői uralták az észak-magyarországi régiós újonc asztalitenisz bajnokságot.
Az év utolsó régiós ranglistaversenyét a Pegazus-Andornaktálya SE rendezte meg, ahol a TSC versenyzői érték el a legjobb eredményt. A nyolc versenyszámból négyet sikerült megnyerni, ami mellé két második helyezés is társult.
Az igazolt versenyzők U13-as versenyszáma házi döntőt hozott, melyet Fónagy-Árva Péter nyert meg nagy csatában Köllő Ábel ellen. Ábel ezt követően az U11-es korosztályban is megmérette magát, ahol nem talált legyőzőre.
Az U13-as korosztály igazolással nem rendelkezők versenye is tiszaújvárosi sikert hozott, az első versenyén szereplő Varga Bence aratott diadalt.
A lányok mezőnyében az igazolt versenyzők U11-es korosztályát Fónagy-Árva Zsófia nyerte, míg az U13-as korosztályban ezüstérmet szerzett.

Diadal Fehérváron

kr kosarAlba Fehérvár II - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 73-86 (21-20, 13-29, 18-23, 21-14)
Székesfehérvár, 100 néző. V.: Radnóti, Reisz, Csallóközi.
Alba Fehérvár II.: Takács (4), Brbaklic (28/3), Lévi (6), Varga (18/9), Papp (4), Magda (-), Birkás (-), Nagy (-), Polster (4), Kuttor (9).
Tiszaújvárosi Phoenix KK: Kiss (8), Pongrácz (5/3), Katlan (-), Jackson (30/3), Endrész (7), Pöstényi (6), Gáspár (11/3), Kovács Z. (6), Szilasi (11), Brugós (-), Orosz (2).
Bár a tabella utolsó helyezettjéhez látogattak kosarasaink, nem lehettek biztosak a sikerben. A felkészülést nehezítette, hogy egy nap kivételével nem tudtak teljes kerettel készülni a mérkőzésre, kisebb-nagyobb problémák miatt. A mérkőzés nehezen indult, a második és harmadik negyedben kialakított jelentős különbségnek köszönhetően aztán még az is belefért, hogy az utolsó játékrészt magabiztosan hozza a hazai csapat. A Phoenix öt győzelemmel és három vereséggel az ötödik a tabellán.
Szendrey Zsombor: Hosszabb utazás után az első negyedben nehezen lendültünk bele. Szerencsére a második és harmadik negyedben a magunk játékát mutattuk, majd az utolsó tíz percben elkényelmesedtünk, de így is sikerült győznünk, annak ellenére, hogy két kulcsjátékosunkat nélkülöztük.

Bővebben...

Fej-fej mellett

Újabb két fordulón van túl a Sport-Park kispályás labdarúgó torna.
4. forduló: Sajó-Fenyő -Galaktikusok 3-0, K.T.K.- Garázs FC 5-2; Konako - Grund SC 2-2; Special J. - R.E.M. 0-2; Kesznyéteni SE - Keszi Legendák 2-4. 5. forduló: Keszi Legendák - Sajó - Fenyő - 4-2. Grund SC - Special J. 0-2. Garázs FC - Konako 1-6. R.E.M. Kesznyéteni SE 0-6. Galaktikusok - K.T.K. 7-3.
Öt forduló után az első három sorrendjében csak a gólkülönbség dönt - a Galaktikusok javára.