Zöld szám

A polgármesteri hivatal tájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy a 06-80/ 200-839-es telefonszámon lehetőség van közérdekű problémák bejelentésére. A hívás ingyenes. A telefon üzenetrögzítős, a nap 24 órájában hívható. A rögzített bejelentések alapján a Polgármesteri Hivatal megteszi a szükséges intézkedéseket.

Közterületi SOS hívószám

A Tiszaújvárosi Városgazda Nonprofit Kft. a közterületeken történt, azonnali beavatkozást igénylő, rendkívüli események bejelentésére szolgáló telefonszámot működtet. A 49/540-508-as „Közterületi SOS” hívószámra beérkező hívásokat, amennyiben a diszpécser hibaelhárítást végez üzenetrögzítő rögzíti.

Orvosi ügyelet

Az orvosi ügyelet hívószáma hétköznap délután 17 órától másnap reggel 8 óráig, illetve pénteken 17 órától
hétfő reggel 8 óráig, valamint az ünnepek alatt:


06-46/477-104.

Kazinczys mozaik

Angolosan
kr kazinczyangolA két tanítási nyelvű általános iskolák megyei angol versenyének szóbeli döntőjén tanulóink a következő eredményeket érték el.
Aczél Lili Rebeka 5.a osztály II. helyezés, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit. Eke Laura 5.a osztály III. helyezés, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit. Kiss Hunor 5.a osztály IV. helyezés, felkészítő: Magyarné Simon Anita. Kiss Gábor Botond 7.a osztály III. helyezés, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit.
A megyei angol versenyt a miskolci Avastetői-Széchenyi Általános Iskolában rendezték, amelyen 178 tanuló indult. Iskolánk tanulói hat kategóriában értek el dobogós helyezést. Gál Gréta Vivien 5.a osztály II. helyezés, kategória: 5. évfolyam kéttan, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit. Bolgár Dániel 5.b osztály I. helyezés, kategória: 5. évfolyam, felkészítő: Csehovicsné Guba Adrienn. Szabó Luca 6.a osztály I. helyezés, kategória: 6. évfolyam kéttan, felkészítő: Zimmermanné Fekete Judit. Lőrincz Loránd 6.b osztály III. helyezés, kategória: 6. évfolyam, felkészítő: Polgári Luca. Bari Dominika 7.a osztály II. helyezés, kategória: 7. évfolyam kéttan, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit. Tóth Csenge 8.a osztály II. helyezés, kategória: 8. évfolyam kéttan, felkészítő: Magyarné Simon Anita.
A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Versenyt két fordulóban rendezték. Döntőbe jutott tanulóink eredményei: Vass Virág 4.a írásbeli II. helyezés, szóbeli döntő: IX. helyezés, felkészítő: Soltészné Szörfi Anikó. Hanus Máté 4.a írásbeli V. helyezés, szóbeli döntő X. helyezés, felkészítő: Zimmermanné Fekete Judit. Kiss Hunor 5.a írásbeli II. helyezés, felkészítő: Magyarné Simon Anita. Kiss Gábor Botond 7.a írásbeli VII. helyezés, szóbeli döntő: V. helyezés, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit. Venglovecz Bence 8.a írásbeli VIII. helyezés, szóbeli döntő VI. helyezés, felkészítő: Csehovicsné Guba Adrienn.
A versenyen Kiss Gábor Botond és Venglovecz Bence B2-es szintű középfokú szóbeli nyelvvizsgát szerzett. Egyiküknek sem ez az első nyelvvizsgája, hiszen Bence tavaly németből szerzett középfokú szóbeli nyelvvizsgát, Botond pedig márciusban tett sikeres Cambridge Assessment English First nemzetközi középfokú angol nyelvvizsgát. Papp Anna 7.a osztályos tanulónk szintén büszkélkedhet B2-es szintű szóbeli nyelvvizsgával, melynek lehetőségét a Langwest nyelvi napon nyerte. Mindezek a szép eredmények a magyar-angol két tanítási nyelvű tagozat létjogosultságát támasztják alá. Szívből gratulálunk minden diáknak és pedagógusnak!


Bajnokok diadala
A Nemzetközi Matematika Verseny Szabadkán megrendezett több napos döntőjén Kiss Hunor, a Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola 5.a osztályos diákja 18. helyezést ért el a nívós megmérettetésen. Hosszú, rendszeres gyakorlás, elmés feladatok megoldásának sokasága előzte meg a kiutazást. Osztályfőnöke és matematika tanára, Tölgyesiné Liktor Mária segítette a fiatalembert a felkészülésben. A tehetség és a szorgalmas munka ismét meghozta gyümölcsét.
A Tudásbajnokság megyei döntőjének eredményei: Anyanyelv: 1. helyezés, bejutott az országos döntőbe: Hanus Máté 4.a, felkészítő: Bacsó Csilla, 4. helyezés: Dajkó Virág 4.a, felkészítő: Bacsó Csilla. Irodalom, szövegértés: 1. helyezés, bejutott az országos döntőbe: Kiss Hunor 5.a, felkészítő: Nagy Réka, 2. helyezés: Kádár Anna 2.a, felkészítő: Tibáné Mészáros Éva, 4. helyezés: Petrányi Linda 2.a , felkészítő: Tibáné Mészáros Éva. Matematika: 2.helyezés Kovács Veronika 3.a, Felkészítő: Csernikné Nagy Mária Krisztina, 2.helyezés:Kerékgyártó Anna 2.b, felkészítő: László Éva Angol: 1. helyezés, bejutott az országos döntőbe: Vass Virág 4.a, felkészítő Soltészné Szörfi Anikó. 4. helyezés Aczél Lili Rebeka 5.a, felkészítő: Gerőcsné Berkes Judit, 4, helyezés: Kiss Hunor 5.a, felkészítő: Magyarné Simon Anita. Természetismeret, környezetismeret: 2. helyezés: György Kristóf 6.a, felkészítő. Rontóné Durucz Éva, 6.helyezés: Tömösközy Dalma 2.a, felkészítő: Tibáné Mészáros Éva. Történelem: Ágoston Attila 6.b, felkészítő: Kocsis Katalin Ildikó.
Makkainé Chmara Marianna
igazgató


Határtalanul
A rigókkal ébredtünk egy keddi reggelen. A Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola elől indulva négy óra utazás után megérkeztünk első állomásunkra, Erdődre, ahol megnéztük a várat és szájtátva hallgattuk a hozzá kötődő mondákat. A következő megálló Nagybánya volt, ahol a város nevezetességeiben gyönyörködtünk. Első esténket Koltón töltöttük. Vidáman telt az este a helyi táncházban, a moldvai táncosok kíséretében. Egyből határtalan jókedvünk kerekedett. Második napunk Petőfi Sándor és Szendrei Júlia szobrának megkoszorúzásával indult. Ezután Szatmárnémetiben és Nagykárolyban álltunk meg, ahol idegenvezetőnk a városok nevezetességeit tárta elénk. Megtekintettük a Vécsey palotát, a Láncos templomot, a nagykárolyi kastélyt, és még sok érdekes látványosságot. Érdmindszenten körbejártuk Ady Endre szülőházát és megkoszorúztuk a tiszteletére állított szobrot. Este Nagyváradon szálltunk meg. A harmadnapot egészében Nagyváradnak szenteltük. Megnéztük a Püspöki Palotát és a Szent László emlékmúzeumot. Ezután a belváros következett, ahol megtekintettük az Állami Színházat, majd átsétáltunk a várba. Itt különféle érdekes feladatokat oldottunk meg. Majd az útirányt Nagyszalonta felé vettük, ahol egy gyermekotthonban szállásoltak el bennünket. Vacsora előtt egy kis ajándékkal kedveskedtünk az ottani fiataloknak, akikkel hamar összebarátkoztunk. A negyedik napon megkoszorúztuk Arany Juliána sírját, majd Arany János szülőházát tekintettük meg, megcsodálva személyes tárgyait. A Csonka toronyban töltöttük el a következő pár órát. Ott összegeztük az elmúlt napok eseményeit, majd elindultunk haza. Hálásak vagyunk a lehetőségért, hogy eljuthattunk ezekre a szép helyekre. Köszönjük tanárainknak, hogy vigyáztak ránk és idegenvezetőnknek a széleskörű tájékoztatást.
Kiss Gábor Botond, Mátyás Boldizsár
7.a osztályos tanulók


3Z 36Y 5P4<3R M0Z1LL4 3S 13 BU6 M1477